החלפת רצועת טיימינג

למה בכלל צריך להחליף רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג או רצועת תזמון (בלעז Timing Belt) היא מרכיב חיוני וחשוב מאין כמותות לפעולה תקינה של המנוע. כפי שמוסבר במאמר מה היא רצועת טיימינג? ולכן חשוב מאד לשמור על תקינותה. הסיבה העיקרית להחלפת רצועת טיימינג או רצועת תזמון  היא למנוע מצב שבו הרצועה תיקרע או תחליק על הגלגלות (פולי) וכך תיפגם פעולת המנוע והתוצאה עלולה להיות הרת אסון למנוע עצמו.

איך מחליפים רצועת טיימינג?

החלפת רצועת טיימינג מערבת הסרה של חלקים מן המנוע ונגיעה בחלק מן המערכות החיוניות של מנוע הרכב. לכן חשוב מאד לדאוג להחליף את הרצועה במוסך איכותי על ידי מכונאי מיומן – אין לנסות להחליף רצועת טיימינג באופן עצמאי – הדבר יכול לפגום במנוע ללא דרך לתקן.

מה חשוב לבדוק כאשר מחליפים רצועת טיימינג?

הדבר החשוב ביותר הוא איכות הרצועה, למרות ההפרש בין רצועת טיימינג תחליפית לרצועת טיימינג מקורית של יצרן הרכב או רצועה תחליפית איכותית, מומלץ מאד להרכיב ברכב רצועת טיימינג איכותית ויקרה על מנת למנוע בלאי בלתי צפוי לרצועת הטיימינג ועקב כך לרכב עצמו.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה טיפים, מנוע,‏ עם התגים , , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>